تلفن: 44027931-021

پرداخت آنلاین
سبد غذایی مخصوص مهمترین داروی بیماران پی کی یو

سبد غذایی مخصوص مهمترین داروی بیماران پی کی یو

چند وقتیه یاس پذیرای مهمونای جدیدیه که معصومیتشون فکر و ذکر همه رو مشغول کرده…

مهمونهایی که شرایط خاصی دارند و برای هر کسی قابل تحمل نیست…

خانواده هایی که که ختی گاهی از پس مخارج عادی و معمولی خودشون نمیتونن بربیان چه برسه به هزینه های تحمیلی و همیشگی این بیماری. تازه واردهای کوچولوی ما نه سرطان دارن، نه بی سرپرستن و نه بد سرپرست، نه قراره داروی خاصی مصرف کنن، در اصل هم بیمارند و هم سلامت کامل دارند اگرغذای معمولی که همه ما میتونیم بخوریم رو هیچوقت نخورن…

اونها برای اینکه مثل همه مردم عادی، سالم زندگی کنن نباید از اول تا اخر عمرشون از غذاهایی که مردم عادی میخورند، استفاده کنند.حسرت خوردن یک تکه جوجه کباب، یک برش از پیتزا، ماهی و ماکارونی و تمام خوراکیهایی که هرکس یکبار در عمرش اونها رو چشیده (بجز سبزیجات و مقدار کمی میوه )تا همیشه همراهشونه…

این شرایط سخت بیماران پی کی یو است، بیمارانی که گرسنگی و منع خوراکیهای معمولی بهای سلامتیشونه.اگر تو ازمایشات قبل از ازدواج و زمان بارداری مشخص نشه، حتما در غربالگری بدو تولد تشخیص داده میشهو ازونجا برای زندگی عادی نباید بصورت عادی تغذیه کنن. اولین قدم حذف شیر مادر و جایگزین شدن اون با شیر مخصوص، مرخله بعد تهیه نان با ارد مخصوص است و اگر این شیر و آرد نباشه باید گرسنگی بکشن.

بیماری پی کی یو بیماری ژنتیکی و مادرزادی است. مبتلایان اگر مراقبتهای غذایی مناسب را داشته باشند میتوانند مانند افراد عادی جامعه زندگی کنند. آنها نمیتوانند از غذایی که عموم مردم میخورند تغذیه کنند چون اسید آمینه فنیل آلاتین که از طریق غذاها وارد بدن شده، تجزیه نشده ودر بافتهای مختلف بدن از جمله مغز تجمع یافته و سبب اسیب به این بافتها میگردد و منجر به عقب افتادگی ذهنی و جسمی میشود. این عزیزان از بدو تولد تا اخر عمر باید از مواد غذایی که مخصوص آنان تهیه و تولید میشود و آنزیم فنیل اتالین آن گرفته شده بخورند تا بتوانند بدون مشکل زندگی کنند.

درواقع داروی این بیماران همان غذای آنهاست و اهمال در سبک تغذیه مساوی با معلولیت شدید ذهنی و جسمی است.

تهیه غذا برای همه افراد جامعه لازم و ضروری است ولی برای این بیماران مانند اکسیژن حیاتی است.

با یاری خداوند و حمایت حامیان همیشه همراهمان قصد تامین غذای مخصوص این کودکان را بصورت دائمی داریم. هر سبد شامل شیر و ماست مخصوص، ماکارونی مخصوص، بیسکوییت و شیرینی مخصوص، پودر نان و پودر گوشت و دیگر خوراکیهای ضروری این کودکان است. قیمت هر سبد 250 هزار تومان است.

عزیزانی که قصد شرکت در این طرح را دارند میتوانند با دفتر موسسه تماس بگیرند.

امتیاز ها
درباره نویسنده

ارسال دیدگاه